Žádost o ošetřovné - potvrzování tiskopisu

Vážení rodiče,

vzhledem k uzavření MŠ od 19. března 2020 Vám sdělujeme způsob a průběh potvrzování tiskopisu Žádost o ošetřovné.

Uzavření provozu mateřské školy

Vážení rodiče,

oznamujeme, že Rada městského obvodu Ostrava-Jih usnesením č. 2374/RMOb-Jih/1822/19 ze dne 17. 3. 2020 rozhodla o uzavření mateřských škol zřízených městským obvodem Ostrava-Jih, a to s účinností od 19. 3. 2020 do odvolání.

Zápis do 1. ročníku ZŠ - odloženo

Vážení rodiče,

v návaznosti na mimořádná opatření, která byla přijata v souvislosti se šířením koronaviru, Vám sdělujeme, že původně plánovaný termín zápisu do 1. ročníku ZŠ byl odložen.

Aktuální informace k provozu MŠ

Vážení rodiče,

mateřská škola zůstává v provozu pro zaměstnané rodiče dětí. Žádáme zákonné zástupce dětí, kterým to rodinná situace umožňuje (maminky na mateřské a rodičovské dovolené, rodiče momentálně nezaměstnané apod.), aby děti ponechali po dobu karantény doma.

Provoz mateřské školy

Vážení rodiče,

naše mateřská škola zůstává i nadále v provozu. Opakovaně Vás žádáme, abyste do MŠ nepřiváděli děti s příznaky onemocnění (nachlazení, rýma, opary apod.).

Kroužky - zrušeno

Vážení rodiče,

z důvodu aktuálně vyhlášených opatření proti šíření koronaviru Vám sdělujeme, že všechny kroužky v mateřské škole budou do odvolání zrušeny.

Mateřská škola zůstává v provozu bez omezení.

Mateřská škola bude v provozu

Vážení rodiče,

z důvodu aktuálně vyhlášených opatření proti šíření koronaviru Vám sdělujeme, že naše mateřská škola bude v provozu bez omezení.

iPady - první seznámení

Jak proběhlo první seznámení dětí s novými školními tablety Apple iPad, které jsme pořídili v rámci projektu Šablony II? Děti skvěly zvládly základní ovládání iPadů, vzájemně si pomáhaly a hned se pustily do jednoduchého programování v aplikaci ScratchJr.

Lyžařský kurz 2020

Celý týden probíhal pro zájemce z naší mateřinky lyžařský kurz. Kurz se konal již tradičně každý den v dopoledních hodinách v areálu střediska Vaňkův kopec.

Zimní radovánky na Vaňkáči

Přestože to venku vypadá už na jaro a teploty se pohybují kolem deseti stupňů, na Vaňkově kopci se dá díky umělému zasněžování stále ještě jezdit. Ve čtvrtek 5. března 2020 jsme si tedy vzali sáňky, boby, lopaty a vyrazili si zimní radovánky ještě naposledy pořádně užít.

Informace ke koronaviru

Vážení rodiče,

v souvislosti s doporučením Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava a pokyny Krajské hygienické stanice k eliminaci hrozeb způsobených koronavirem  Vás žádáme o spolupráci:

Karneval ve školce

V pondělí 24. února 2020 se uskutečnil v naší mateřince karneval. Děti i paní učitelky měly originální masky. Všichni jsme si užili spoustu legrace, pohybu, zábavných her a soutěží.

Technické muzeum v Kopřivnici

Ve čtvrtek 20. února 2020 se skupinka předškoláků vydala společně se žáky ZŠ MUDr. Emílie Lukášové autobusem na výlet do Kopřivnice, kde navštívili tamní Technické muzeum.

Žirafa

Ve středu 19. února 2020 jsme se s dětmi vydali v dopoledních hodinách do nedalekého FunParku Žirafa. Děti měly možnost zdokonalit si své pohybové schopnosti a dostatečně se vydovádět.

Srdíčkový den

V pondělí 17. února 2020 oslavila celá mateřská škola svátek zamilovaných. Podívejte se sami, kolik lásky jsme si rozdávali...

Plavecký kurz 1. skupina - 4. února 2020

Od února do června 2020 budou probíhat pro zájemce z naší mateřinky plavecké kurzy ve dvou skupinách, přičemž skupiny se mění přibližně v půli dubna.

Prohlédněte si fotografie z průběhu kurzu první skupiny.

Pohybový festival pro předškoláky

V úterý 4. února 2020 jsme se vydali s našimi předškoláčky do základní školy MUDr. Emílie Lukášové poměřit své síly na Pohybovém festivalu.

Všichni ukázali, že jsou zdatní sportovci a překonat pár překážek je pro všechny hračka. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách a ti nejlepší postoupili do finálového klání do Vítkovic. Za odměnu si všichni odnesli velikou medaili a nějakou tu sladkou dobrotu na doplnění sil.

Prohlédněte si fotografie.

Barevný týden

Poslední lednový týden se celá mateřinka zapojila do projektu "Barevný týden".

Každý den nás provázela jiná barva (modrá, červená, žlutá, zelená a duhová). Čekaly na nás nejen krásné a bohaté aktivity spjaté s konkrétními barvami, ale také obědy v dané barvě.

Posuďte sami, jak se nám to podařilo - prohlédněte si fotografie.