Co potřebují děti do MŠ?

Do třídy:

• Pohodlné oblečení, které bude pro dítě příjemné, nebude mu vadit při pohybu a je možné ho umazat.
  • Pohodlnou dětskou obuv s uzavřenou patou. Zcela nevhodné jsou pantofle (tzv. crocsy) a navlékací ponožky.
  • Náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, náhradní oblečení).

Pro malé děti rozhodně nevolte botičky střihu mokasíny či pantofle. Dítě do předškolního věku by mělo mít jednoznačně botu kotníčkovou se zpevněnou patou a navíc velmi dobře stažitelnou přes nárt a kotník.

Na pobyt venku:
  • Sportovní oblečení s ohledem na roční období a počasí.
  • Starší tepláky, mikina, bunda, šusťáková souprava, pogumované - nepromokavé soupravy, gumáčky, obuv vhodná na pobyt na zahradě.

Je potřeba, aby rodiče oblečení na ven přizpůsobovali dle aktuálního počasí a klimatických podmínek.

Nedoporučujeme dětem dávat do mateřské školy obuv na zavazování tkaniček, pokud si dítě samo tkaničky neumí zavázat.

Na odpolední odpočinek:
  • Dětské pyžamo.
  • Děti si vždy v pátek svá pyžama odnáší domů na vyprání a v pondělí přináší zpět.

Žádáme rodiče, aby dětem do mateřské školy nedávali tvrdé bonbony, lízátka, žvýkačky apod.

Neručíme za poškození hraček přinesených z domova a cennosti.

Respektujte pravidlo, že to, co je mateřské školy, se domů nenosí.

Na zahradě mateřské školy se chovejte ohleduplně, udržujte pořádek a čistotu.

Prosíme, aby nás rodiče informovali o důvodu absence dítěte, jeho zdravotních obtížích a omezeních.

Nemocné děti do mateřské školy nevoďte, buďte ohleduplní k ostatním dětem i zaměstnancům školy.