Mezinárodní den neslyšících a pečení jablíčkových sušenek u Berušek

Děti ze třídy Berušek v měsíci září, díky paní učitelkám Simoně, Míše a asistentce Hance, prožily zajímavé zkušenosti. Společně zapojily děti do činností nejen zrakem, sluchem a hmatem, ale děti se potěšily také chutí.

V rámci témat, které se váží k ročnímu období, děti pekly jablkové sušenky. Aktivně tak procvičily jemnou motoriku, při strouhání, krájení, válení i šlehání. Školku provoněla vůně jablek, skořice a vanilky. A nejen to, 23.9., se třída zapojila do aktivit, zaměřených na oblast speciálních potřeb. V rámci Mezinárodního dne neslyšících, který spadá pod uvedené datum,  si děti mohly vyzkoušet, jaký je to pocit nic neslyšet. Při pobytu venku byly dětem zapůjčeny špunty do uší a  všichni společně  se prošli okolo mateřské školy. Díky tomuto pokusu si děti uvědomily, že mít dar sluchu je nepopsatelný. Emilka s Lukáškem se s dětmi učily základy znakové řeči, jako je: maminka, tatínek, rodina, polibek a další... Znakový jazyk se dětem promítl také v rámci výuky angličtiny, která ve třídě probíhá.

I v dalších měsících čeká děti z Berušek spoustu zajímavých zážitků.

Michaela, Simona, Hanka

Přečtěte si článek na webu talentOVA!!!

Prohlédněte si fotografie.