Netradiční výtvarné techniky

Paní učitelky ze třídy Motýlci vymyslely krásnou výtvarnou činnost pro děti ze tříd Motýlci a Berušky.

Použitím dvou technik: string art painting a vysypáváním koření společně vytvořili krásný jarní obrázek k pohádce Bambi a králíček Dupínek.

Prostřednictvím string art painting (malování provázkem) měly děti možnost naučit se další metodu malby netradičními pomůckami, než s jakými se setkávaly doposud. Děti se také seznámily s méně známým kořením, jako je např. kurkuma nebo garam masala.

Celá aktivita nebyla založená pouze na výtvarné činnosti, ale společně si zahrály i několik her, např. smyslovou hru „Poznej koření podle čichu“. Dětem se celá aktivita líbila. Byly nadšené jak z celkové výsledné práce, tak také z her využitých při práci.

Práci dětí můžete zhlédnout v originální podobě v rámci výzdoby interních prostor ÚMOb Ostrava-Jih.

Přestože trvají omezení spojená s epidemickou situací, snažíme se dětem vytvářet zajímavé a podnětné aktivity.

V měsíci březnu čeká děti například velikonoční pečení nebo projektový den „Jaro ve školce“.

Prohlédněte si všechny fotografie.

Sledujte nás na Instagramu i na Facebooku.