Lyžařský kurz - aktuální informace

odjezd z areálu
příjezd ke škole/školce

Vážení rodiče, děkujeme Vám za přihlášení Vašeho dítěte
do lyžařského kurzu na Vaňkově kopci.

Připravili jsme pro Vás podrobnější informace ohledně průběhu celého kurzu:

Termín kurzu: 4.3.–1.3.

Odjezd od školky v 8:00
Návrat cca v 11:55
V pondělí přijďte o 15 min dřív, z důvodu naložení věcí do autobusu – děkujeme.

Lyže přineste bez pásků a obalů. Boty a helmu uložte do podepsané igelitové tašky.
Hůlky děti nebudou potřebovat!
Dětem, které nemají vlastní lyžařskou helmu ji poskytneme ZDARMA.
Vše (každou část lyžařské výstroje, běžnou obuv,…) viditelně podepište celým jménem dítěte, nejlépe na voděodolné samolepce permanentním fixem. Předejdete tak případné ztrátě.
Zkontrolujte dětem jejich vybavení a nechejte jej seřídit u odborníků.
Za seřízení vlastní výstroje zodpovídají rodiče.

Dítě oblékejte tak, aby autobusem odjíždělo již v lyžařském oblečení vždy přizpůsobeném aktuálnímu počasí.

Doporučujeme:
– zimní bunda, zimní kalhoty
– termoprádlo
– mikina
– nepromokavé rukavice
– teplé ponožky
– kukla nebo tenká čepice pod helmu

Lyžařské vybavení (lyže, boty) zůstává po celou dobu výuky na Vaňkově kopci.
Vybavení z půjčovny bude přichystáno a seřízeno v pondělí.

Výuka lyžování u nás probíhá v dětském lyžařském parku s lanovým vlekem, a to ve skupinách, do kterých budou děti zařazeny dle jejich dovedností a věku. Výuka pokračuje na veřejné sjezdovce ve chvíli, kdy děti umí bezpečně zastavit a zatočit v pluhu. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude podle možností přeřazeno do vyšší skupiny. V polovině výuky proběhne přestávka na svačinu. Děti budou mít na místě k dispozici teplý čaj.

Poslední den kurzu proběhne lyžařský závod, který je přizpůsoben aktuálním dovednostem dětí. Každé dítě bude odměněno.

Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky
fandit na páteční závody ;)
Závody začnou cca v 9:15 hod.

Prosíme, dbejte na bezpečnost vašich dětí a dodržujte pokyny obsluhy SKI areálu.
Na sjezdovku i do dětského parku je povolen vstup pouze účastníkům kurzu a návštěvníkům s platnou jízdenkou. Na celý svah, i ty nejmenší závodníky v dětském lyžařském parku, budete mít výborný výhled z dřevěné terasy.